اخبار

اسلامی ندوشن راه ارتباطی ادبیات کهن و معاصر ایران است

(بدون دیدگاه)


دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران مایه مباهات و افتخار است

(بدون دیدگاه)


مشاور اشتغال و سرمایه گذاری استاندار یزد منصوب شد

(بدون دیدگاه)


نقد وتحلیل کتاب روزها نوشته محمد علی اسلامی + تصاویر

(بدون دیدگاه)


تقدیر از پرستاران ندوشن به مناسبت روز پرستار

(بدون دیدگاه)


کتاب روزها اثر دکتر اسلامی ندوشن نقد و تحلیل شد

(بدون دیدگاه)


تازه ترین اثر دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن در یزد رونمایی شد

(۱ دیدگاه)


قصه پرغصه فعالیت معدنکاری در ندوشن

(بدون دیدگاه)


برگزاری مراسمی برای محمدعلی اسلامی ندوشن

(بدون دیدگاه)


اولین کتابخانه روستایی تخصصی کودکان و نوجوانان کشور در روستای صدرآباد بخش ندوشن افتتاح شد.

(بدون دیدگاه)


کودکان و نوجوانان صدرآباد ندوشن صاحب کتابخانه تخصصی شدند

(بدون دیدگاه)


کندی احیای راه ابریشم در یزد

(بدون دیدگاه)


حماسه نهم دی، به‌عنوان نماد وحدت مردم در تاریخ ماندگار انقلاب اسلامی است

(بدون دیدگاه)


آیین گرامیداشت ۹دی در ندوشن برگزار می شود

(بدون دیدگاه)


حکایت تریلی های حامل مواد معدنی در جاده ندوشن

(بدون دیدگاه)


شماره خبر: 24586 بدون دیدگاه انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷ نسخه چاپي ارسال به دوستان

نشست بررسی مطالعات حوزه آبخیز بخش ندوشن برگزار شد

نشست بررسی مطالعات حوزه آبخیز بخش ندوشن برگزار شد

نشست مطالعات حوزه آبخیز بخش ندوشن و توانمندسازی جوامع روستایی در این منطقه با حضور مجری طرح و تعدادی از مسئوولان شهرستان میبد و استان یزد در فرمانداری میبد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ندوشن؛جلسه مطالعات حوزه آبخیز ندوشن و توانمندسازی جوامع روستایی با حضور “فرزین خادمی” معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار، ” محمدرضا آخوندی ” مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد، “محمد اسماعیلی” بخشدار بخش بفروئیه، “سید بهروز موسوی ” بخشدار بخش ندوشن و جمعی از مسئولین استان و شهرستان به‌منظور هماهنگی اجرای پروژه منارید ندوشن در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

“فرزین خادمی” معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندارمیبد در ابتدای این جلسه با اشاره به اهمیتی که این سند به‌ویژه در بخش اشتغال و تعیین ظرفیت‌های روستاها دارد، درخواست همکاری از سوی ادارات و ارگان‌های شهرستان به‌خصوص با تعیین نمایندگانی در منطقه ندوشن که شناخت کافی از آن مکان‌دارند، کرد.

“محمدرضا آخوندی” مدیرکل منابع طبیعی استان یزد نیز در این جلسه با اشاره به اینکه منابع طبیعی بستر توسعه و حیات هر کشوری است، گفت: مردم استان یزد از دهه‌های گذشته تابه‌حال مشارکت و انسجام خوبی در اجرای پروژه‌های منابع طبیعی داشته‌اند.

محمدرضا آخوندی افزود: با توجه به خشک‌سالی‌ها و تغییر اقلیم صورت گرفته در دو دهه اخیر، اجرای پروژه‌هایی را می‌طلبد که سازگاری باکم آبی داشته باشد.

آخوندی در ادامه گفت: سال گذشته ۲۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی در نظر گرفته شد که از این میزان سهم استان یزد ۱۴ و سه‌دهم میلیارد تومان بود و حدود ۳۰ میلیارد ریال آن برای شهرستان میبد با توجه به اهمیتی که ندوشن به‌عنوان قطب دامداری داشت، اختصاص یافت.

مدیرکل منابع طبیعی استان یزد گفت: با توجه به اینکه ندوشن با داشتن حدود ۴۴۰ هزار هکتار از مراتع استان یزد و حدود ۵۰ هزار واحد دامی، اشتغال‌زایی درزمینهٔ دامداری دارد و می‌طلبید که پروژه‌هایی در این شهر اجرا شود که می‌توان از این پروژه‌ها به چهار پروژه در بخش آبخیزداری، تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی و جلوگیری از سیلاب‌ها، ۲ پروژه در بخش مرتع و ۱ پروژه در توانمندسازی و ظرفیت‌سازی اشاره کرد که در حال اجرا است.

محمدرضا آخوندی همچنین ادامه داد: پروژه‌هایی با مشارکت جوامع محلی و سازمان‌های دولتی به‌ویژه منارید نیز به شهر ندوشن با توجه به صبغه‌ای که از گذشته داشته، تعمیم داده‌شده که در سایه انسجام و انجام یک کار تیمی می‌تواند تحول عظیمی در سطح شهرستان میبد ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت پویشگران فروغ پرداز مجری طرح مطالعاتی آبخیزداری ندوشن با ارائه توضیحاتی گفت: حرکت به سمت توسعه پایدار نیاز به برنامه‌ای مدون و دقیقی دارد که در آن منابع مدیریت جامع و مدیریت یکپارچه رعایت شده باشد و همچنین ارگان‌ها و نهادهای زیر ربط نیز بتوانند با هماهنگی و یکپارچگی رسیدن به‌سوی هدف موردنظر را تسهیل نمایند.

موسوی هدف از نشست را ارائه نقطه نظرات و پیشنهادها از سوی همه دستگاه‌ها وادارات عنوان کرد تا تدوین سند توسعه با رعایت جامع‌نگری صورت گیرد.

اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربر گرامي؛ قبل از فرستادن ديدگاه، قوانين اين بخش را مطالعه نماييد.

خبرنگار ما باشید