اخبار

نگران زبان فارسی هستم/ حفظ هویت ملت بسیار مهم است

(بدون دیدگاه)


امام حسن (ع) در محضر چه کسانی تربیت شدند؟/ ماجرای بخشش امام دوم شیعیان به دشمنان اهل بیت (ع)

(بدون دیدگاه)


نخستین جشنواره بز و محصول لبنی ندوشن برگزار می شود

(بدون دیدگاه)


تکمیل مرکز جامع سلامت ندوشن ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

(بدون دیدگاه)


رمضان ماه نزول و بهار قرآن

(بدون دیدگاه)


مراسم سپاس معلم در ندوشن برگزار شد

(بدون دیدگاه)


جاده فولاد – نیوک تعریض می‌شود/اصلاح یکی از مرگبارترین جاده های یزد در گرو تامین اعتبار

(بدون دیدگاه)


اقدامات عمرانی در اردوگاه بنستان و سورک پیگیری می‌شود

(بدون دیدگاه)


تصویر متفاوت یک بانوی هلندی در حسینه قاجاری ندوشن

(بدون دیدگاه)


جلسه مدیران متوسطه اول شهرستان میبد در بخش ندوشن

(بدون دیدگاه)


فضیلتهای شب نیمه شعبان

(بدون دیدگاه)


بخشدار ندوشن تسریع در ساخت مرکز جامع سلامت بخش را خواستار شد

(بدون دیدگاه)


«رونق تولید» خواست ۱۰ ساله رهبر انقلاب/ قرار است تا چه زمانی به کدخدا «امیدوار» بمانیم؟!

(بدون دیدگاه)


غار « اشکفت یزدان» هفتهرندوشن در فهرست آثار ملی ثبت شد

(بدون دیدگاه)


بخشدار ندوشن توجه به راه های منطقه را خواستار شد

(بدون دیدگاه)


شماره خبر: 7893 ۳ دیدگاه انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۹ نسخه چاپي ارسال به دوستان

گفتگو با فرزین خادمی بخشدار ندوشن

گفتگو با فرزین خادمی بخشدار ندوشن

کار خیلی روی هم جمع شده و هرجا که دست می گذاریم کار هست که برای انجامش اعتبار می خواهد و انجامش نیز زمان بر می باشد.

دوم مرداد سال۱۳۹۲دهستان ندوشن به صورت رسمی به بخش ارتقا یافت و به شهرستان میبد ملحق گردید.لذا برای بررسی عملکرد بخشداری ندوشن در یکسال اول فعالیت با بخشدار ندوشن گفتگویی را صورت دادیم.

کارهایی  که در این یکسال صورت گرفت را بیان نمایید.

امتیاز تیم فوتبال که سال گذشته اول شدند،اکثر پرونده ها به شهرستان میبد منتقل شد،ایستگاه هواشناسی که اعتباری برای حصارکشی گذاشته شد،راه اندازی مرکز نیکوکاری،کتابخانه صدرآباد،خط انتقال آب که انشاالله تا آخر سال انجام می شود،روکش آسفالت جاده ندوشن-هفتهر،مرمت خاکریزهای جاده نیوک-فولاد آلیاژی،انتقال دهیاری های بخش به شرکت تعاونی دهیاری های میبد،پوشش دکل های تلفن همراه،اینترنت پرسرعت روستای صدرآباد،روشنایی علویه و نیوک،راه اندازی اتوماسیون اداری مدارس،ایزوگام مدارس،منابع طبیعی که یک نیرو داشت با پیگیری یک نیرو دیگر اضافه شد،برای دامپزشکی یک دستگاه کامپیوتر تهیه شد که برای امور مجوز نیازی نیست که به مرکز شهرستان مراجعه نمایند و در ندوشن کارها انجام می شود و مجوز صادر می شود،میراث فرهنگی که در زمانی که ما آمدیم یک نیرو داشت که پیگیری شد و یک نیرو اضافه شد،مرکز بهداشت وضعش خیلی بهتر شده و هم تجهیزات و هم نیرو گرفته است،سوله صالحین بسیج نیز پیگیری نمودیم که قول دادند تکمیل می شود.

مهمترین مشکل بخش به نظر شما چیست؟

یکی تخصیص اعتبارات  که مبلغی که به شهرستان آمد کم بود و دیگری عدم هماهنگی شورای شهر با بخشداری بود.بحث اصلی اعتبار می باشد،در سال۹۲که ندوشن به میبد ملحق شد اعتباری نبود جز اعتبار منطقه محروم و اعتبار شهرستان و میزان اعتبارات به حدی نبود که بتواند توقعات مردم را برآورده کند اما تا جایی که می شد کار انجام شد.همچنین کار خیلی روی هم جمع شده و هرجا که دست می گذاریم کار هست که برای انجامش اعتبار می خواهد و انجامش نیز زمان بر می باشد.

گرفتن نمایندگی ادارات به کجا رسید؟

نمایندگی ثبت احوال کارهایش انجام شده و مجوز نیز گرفته شده و در بحث تامین نیرو صحبت های شده اما به جایی نرسیده است.ثبت اسناد و املاک که موافقت صورت گرفته و نیز مجوز گرفته شده است که مشکل تامین نیرو دارد.محیط زیست که کارهایش در حال انجام است و امکانات نیز خریداری شده است.بیمه تامین  اجتماعی که مدتی پیش مکان هایی را برای استقرار بازدید نمودند که مکان مناسبی در نظر نگرفتند و مشکل،مکان استقرارشان می باشد.دفتر پیشخوان دولت که پیگیر کارهایشان هستیم،همچنین در خواست پلیس+۱۰داده ایم.مرکز نیکوکاری که راه اندازی شد کارهای کمیته امداد را انجام می دهد و برای گرفتن شاخه نیکوکاری با توجه به پیگیری هایی که کردیم به ندوشن تعلق نمی گیرد.برای تربیت بدنی پیگیری کردیم که به ندوشن تعلق نمی گیرد.موسسه ریحانه الرسول نیز کارهای بهزیستی را انجام می دهد که کار مددجو در ندوشن حل می شود و در صورتی که کار در خود ندوشن انجام می شود دولت نمایندگی نمی دهد.اداره هواشناسی که صورتجلسه هایی تهیه شد همچنین تامین اعتبار نمودیم که ۸۰میلیون اعتبار نیاز داشتند که ۲۰میلیون تامین شد.

در زمینه ایجاد اشتغال چه اقداماتی صورت دادید؟

بیشتر تمرکزمان در زمینه اشتغال بر روی ناحیه صنعتی متمرکز نمودیم که مشکلاتی داشت که یکسری اعتبار گذاشته شد و کارهای منبع و داخلی در حال انجام است همچنین شهرستان نیز برای آماده سازی اعتبار گذاشته است همچنین برای بحث آب که مشکل اصلی است،صورتجلسه نمودیم که آب و فاضلاب آب را تامین نماید همچنین سرمایه گذاری تمایل دارد که در بحث کارخانه پلاستیک،ظروف تزریقی و سپرسرمایه گذاری کند که پیگیری هایی در بحث زمین داشته ایم همچنین را به وی نشان دادیم و نیز برای برق وی را به اداره برق معرفی نمودیم.

میزان هماهنگی و همکاری شوراها و دهیاری ها با بخشداری چگونه بود؟

شورای روستاها و دهیاری ها خیلی خوب بوده است و مشکل خاصی نداریم،با شهردار ندوشن مشکل خاصی نداشتیم و با شورای شهر ندوشن هم می شد بهتر از این باشد.

میزان همکاری امام جمعه با شما چگونه بود؟

میزان همکاری ایشان خیلی خوب بوده است و وی بر روی امور وقت گذاشتند و هر جا که نیاز بود همراهی می کردند و کم نگذاشتند.

میزان همکاری مسئولین شهرستان با شما چگونه بود؟

اداره برای اینکه کاری را انجام دهد باید هزینه کند که به اعتبارات بر می گردد ولی هر چه که ما از مسئولین خواستیم کمک کردند.

با توجه به اینکه شهرستان کمک های خیری خوبی صورت می گیرد شما چقدر این کمک ها را جذب نمودید؟

خودمان مستقیم ارتباط نداریم ولی از طریق فرمانداری  پیگیری کردیم که می توان به گرفتن  کاشی برای مدارس،شرکت تعاونی،پایگاه بسیج،کلانتری،کمک مالی برای عمل بیمار  که هزینه پزشکی را متقبل شدند.سالن ورزشی صدرآباد که پیگیر کارهایش هستیم به صورت خیری می باشد.زورخانه ندوشن نیز با کمک خیری راه اندازی می شود که مردم باید کمک و همراهی بکنند.

بهترین کاری که در یکسال برای ندوشن انجام دادید چه کاری بوده است؟

من کاری انجام ندادم که بهترین کار باشد اما بهترین کار به نظر من برای ندوشن در یکسال گذشته اجرایی شدن گازرسانی بود که شوراهای قبلی چندین سال بود که پیگیر موضوع بودند و همچنین در این یکسال چند جلسه داشتیم و آقای اعرافی نیز پیگیری نمودند که در این زمان به نتیجه رسیده است.

 

اخبار مرتبط :

نخستین جشنواره بز و محصول لبنی ندوشن برگزار می شود

تکمیل مرکز جامع سلامت ندوشن ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

جاده فولاد – نیوک تعریض می‌شود/اصلاح یکی از مرگبارترین جاده های یزد در گرو تامین اعتبار

تصویر متفاوت یک بانوی هلندی در حسینه قاجاری ندوشن

غار « اشکفت یزدان» هفتهرندوشن در فهرست آثار ملی ثبت شد

3 پاسخ به “گفتگو با فرزین خادمی بخشدار ندوشن”

 1. بنده خدا گفت:

  سلام بر بخشدار عزیز اگر ریاست محترم سایت منتشر کنند از شما سوال داریم برای پس گرفتن سورک وهفتهر که هویت ما ندوشنیهاست وفرهنگ ما به حساب می آید چه کاری انجام داده اید . و از مسئولین میبد بخواهید ، چون در هنگام الحاق قول دادند . از حضرت آیت الله اعرافی عزیز بخواهید وبه استان و وزارت کشور گزارش کنید .نگذارید فرسایشی شود وبه زعم آنان دیگر مسئله حل شده باشد . لا تخاف ولاتحزن و………………………………

 2. جعفری ندوشن گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  سوالم اینه اسناد و املاک و ثبت احوال مشکل تامین نیرو دارد یعنی چه؟!!
  جوانان ندوشنی تحصیلکرده و متخصص کم نداریم چرا از اونها استفاده نمیشه! لابد خارج از ندوشن دنبال نیرو می گردند!!

 3. همشهري گفت:

  مشکل تامین نیرو به معنای نبود نیرو نیست. اگرچه نیرو متخصص زیاد است اما متاسفانه به دلیل محدودیت های دولت مجوز جذب نیرو وجود ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربر گرامي؛ قبل از فرستادن ديدگاه، قوانين اين بخش را مطالعه نماييد.

خبرنگار ما باشید